تجربه نگاری: استفاده از اسکوتر برقی اشتراکی در ایران / رورو

در اسفند ۱۴۰۰ فرصتی شد تا برای بازدید از نمایشگاه اکسپو دبی به این شهر سفر کنم.

یکی از بیشترین هزینه‌ها برای بازدیدکنندگان، هزینه حمل و نقل و استفاده از وسایل حمل و نقل مثل اپ کریم (مانند سرویس اوبر یا اسنپ و تپسی در ایران)، مترو، اتوبوس و … بود.

اما در کنار این روش‌های حمل و نقل، اسکوترهای برقی نیز بخش زیادی از دسترسی‌ها را تسهیل میکردند و با ورود به اپلیکیشن اون‌ها و اسکن بارکد هریک از دوچرخه‌ها (اسکوترها) میشد از اون‌ها استفاده کرد. در دبی سرویس Tier که یک سرویس آلمانی هست فعال‌تر از بقیه هست و رقابت خوبی در خاورمیانه توسط اپلیکیشن‌های اسکوتر داره شکل میگیره و به تازگی در بحرین هم این موضوع راه‌اندازی شد.

اپلیکیشن Tier دارای ۵ میلیون نصب فعال

سرویس Lime که با دامنه Li.me کلی دل منو برده هم حدود ۱۰۰ شهر در جهان رو پشتیبانی میکنه و سرویس میده

حالا مدتی هست در ایران هم این سرویس به صورت پایلوت و محدود در حال اجراست که تصاویری از محیط وب اپلیکیشن این سرویس رو در ادامه گذاشتم.

نام سرویس اشتراکی اسکوتر برقی در ایران “رورو” هست! (که به‌نظر من اصلا جذاب نیست!) به انگلیسی roro و سایت این سرویس myroro.com است.

که چند روز پیش از ۵۰۰۰ عضویت عبور کرد!

یکی از نکات جالب این سرویس سخن سرپرست معاونت توسعه حمل و نقل پاک و آموزش سازمان حمل و نقل و ترافیک، یعقوب آزاده ‌دل هست که فرمودن:

تردد با اسکوترهای برقی اشتراکی حدود ۸۰ درصد ارزانتر از خودروهای سواری تمام می‌شود.

 

نمیدونم چقدر با این جمله موافقید ولی تجربه‌های قبلی (استفاده از سرویس بیدود) مخالف این موضوع هست و امیدواریم تا در این سرویس این کاهش هزینه رو برای همشهریان شاهد باشیم.

شما هم نظر یا تجربه استفاده از این سرویس رو کامنت کنید.